ققنوس چت   چت باران   منزل مبله شیراز   
مشكلات زندگي در انگلستان  مهاجرت مهاجرت .

مهاجرت

مشكلات زندگي در انگلستان

 

انگليس كشوري توسعه يافته و دموكراتيك در قلب اروپا با اقتصادي پويا و با ثبات و جاذبه هاي بسيار فراوان در نقاط مختلف آن روياي بسياري از مهاجران از اقصي نقاط جهان است .. ويژگي هاي شهري و تنوع و التقاط فرهنگ هاي مختلف دنيا، روح ماجراجويي و كارآفريني، امكانات فراوان و شيوه هاي زندگي مختلف، و صد البته تاريخ و تمدن غني لندن، افراد بسياري را براي زندگي به خود جذب مي كند.  علاوه بر همه اين ها، لندن بزرگترين شهر دنيا و مهم ترين شهر اقتصادي حوزه مالي اروپا نيز به شمار مي آيد..

در 5 سال گذشته در حدود يك مليون نفر از جمعيت جوان اين كشور نسبت به كشورهاي توسعه يافته ديگر كم شده است..

اما در كنار ويژگي هاي ممتاز اين كشور و جذابيت هاي فراوان آن براي مهاجران زندگي در اين كشور مشكلات و سختي هاي مخصوص به خود را نيز دارد كه در اين نوشتار به برخي از آنها اشاره ميشود

1)      بالا بودن هزينه هاي تحصيل در انگليس

 

در انگليس و پايتخت آن شهر لندن معمولا دانشگاه ها و كالج ها از شرايط بورسيه به دانشجويان برخوردار نيستند و همين موضوع باعث شده در صورت تحصيل در يكي از دانشگاه هاي انگليس هزينه ها بصورت شخصي توسط دانشجو پرداخت شود ؛ البته كالج هاي صاحب نام و اعتباري همچون آكسفورد و كمبريج در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري داراي شرايطي خاص جهت بورسيه تحصيلي دانشجويان خود مي باشند. لازم به ذكر است كه اين هزينه ها براي دانشجويان مهاجر نسبت به بوميان به مراتب بيشتر نيز مي باشند

 

2)      بالا بودن هزينه هاي اوليه زندگي از قبيل خوراك پوشاك و مسكن :

 

كشور انگليس از جمله كشورهاي پر هزينه در بخش هاي خوراك و پوشاك مي باشد.. اي هزينه ها نسبت به محل زندگي فرد متفاوت بوده و در لندن پايتخت اين كشور نسبت به شهرهاي ديگر بالاتر نيز هست.مهاجران و دانشجويان در صورت اخذ اقامت انگليس بايد توانايي خود در تاميناين هزينه را را مورد بررسي و ارزيابي قرار دارند..

هزينه معمول خريد ملك در انگلستان در ده سال گذشته به كمترين سطح مقرون به صفگي خود رسيده است.. در نتيجه رشد سريع قيمت در پايتخت، قيمت زمين و خانه در مقايسه با متوسط درآمد شهروندان لندن هنوز هم بسيار بالاست. به دليل افزايش ساليانه قيمت زمين و مسكن در لندن و بطور كلي شهرهاي مختلف انگليس اخذ اقامت از طريق خريد ملك بسيار دشوار تر از راه هاي ديگر به خصوص اخذ اقامت تحصيلي است ..

 

3)      بحران اشتغال و تامين شغل :

كشور انگليس كشوري است با جمعيت جوان رو به كاهش كه در نظر گرفتن اين نكته در مورد اشتغال و كار بايد در نظر داشته باشيم  اين است كه فقط افرادي ميتوانند مشغول به كار در انگلستان شوند كه يكدوره از تحصيلشان را در اين كشور پشت سر گذرانده باشند. اين پروسه اينطوري امكان پذير است كه فرد بايد ابتدا ويزاي تحصيلي گرفته تا بتوادد به انگلستان راه پيدا كند  و بعداز فارغ التحصيل شدن بتوانند با پيدا كردن كار پروسه تغيير ويزاي تحصيلي به ويزاي كاري را در انگلستان داشته باشد  و پس از مدتي با پرداخت بيمه و ماليات اقامت دائم خود را از طريق كار و تحصيل در انگليس و مهاجرت كاري به انگلستان اخذ نمايد.

 

4)      مشكلات فرهنگي زندگي در انگليس : هنر و فرهنگ هر كشوري نشان دهنده هويت و اصالت مردمان آن كشور است ؛ انگلستان نيز از اين قاعده مستثني نيست ؛ اين كشور را بسياري مهد تئاتر موسيقي و معماري اروپاي نوين مي دانند . اما با وجود بارزه ها و مشخصات غني فرهنگي نبايد از كنار مشكلات و معضلات فرهنگي اين كشور نيز به سادگي گذشت .. از جمله اين مشكلات مي تون به عمده ترين آنها كه در زير بدان ميپردازيم اشاره كرد :

الف- افزيش روزافزون نابرابري و اختلاف طبقاتي

ب- نژادپرستي

ج-مصرف گرايي و تجمل گرايي

د- سو مصرف مواد مخدر و مصرف الكل

5)      مشكلات مربوط به جرافياي لندن:

انگستان از نظر وسعت خاك كشور خيلي پهناوري نيست، امّا جمعيتي بالغ بر 54 ميليون نفر را در خود جاي داده است و اين بدين معناست كه تراكم جمعيّتي بسيار بالايي دارد. از نظر آب و هوايي، انگلستان كشوري نسبتاً معتدل است. رطوبت هوا و جزيره‌اي بودن موضوعي است كه برخي افراد را براي زندگي در اين كشور با مشكل مواجه ميكند.. . در انگلستان شاهد زمستان هاي خيلي سرد و تابستان هاي خيلي گرم نيستيم اما. اگر عاشق باران هستيد، انگلستان كشور رؤيايي شما خواهد بود؛ با ميانگين بارش سالانه‌ اي در حدود 900 ميلي‌متر.

در پايان به بررسي معايب و مزاياي مهاجرت به انگليس مي پردازيم و تاثيزات مثبت و منفي آن را بررسي مي كنيم ؛

تاثيرات مثبت مهاجرت به انگيس :

-          به طور كلي مهاجرت روح خلاقيت و نوآوري را به بدنه اجتماعي جامعه هدف تزريق مي كند

-          مهاجرت مي تواند به رشد شاخص هاي اقتصادي جامعه كمك شاياني نمايد

-          مهاجرت باعث استفاده از تمامي فرصت هاي شغلي شده و بدين صورت هيج استعداد و توانايي در جامعه بدون استفاده نمي ماند

-          باعث افزايش و رشد جمعيت جوان جامعه شده و خدمات رساني به قشر سالخورده با كيفيت بالاتري انجام ميپذيرد

 

تاثيرات منفي مهاجرت به انگستان :

-افزايش نرخ جرم و جنايت بواسطه افزايش جمعيت مهاجري

-بروز مشكلات جمعيتي و در اقليت قرار گرفتن بوميان انگليسي در برخي از مناطق

-بروز مشكلاتي در زمينه اشتغال و كارآفريني در كشور انگليس

 

 

 

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۵:۰۵ توسط:عمادقاسمي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :